www.TanioGrzej.pl
Pompy ciepła O nas Hybrydowa Pompa Ciepła Rekuperacja Solary Odzysk ciepła Fotowoltaika Cennik Sklep

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona Główna

tanio@TanioGrzej.plPortfolio Oferia

Portfolio Oferteo

www.Chlodniarz.pl

www.Panasonic.waw.pl

www.Neura.waw.pl

www.Dimplex.waw.pl

 
 
 

Fotowoltaika

Fotowoltaika to dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła w energię elektryczną. Zazwyczaj chodzi nam o przetworzenie darmowego światła słonecznego w tą energię, chociaż światło sztuczne padające na ogniwa również wytwarza prąd elektryczny.
Rozwój wiedzy i technologii doprowadził w ostatnich latach fotowoltaikę do takiego poziomu, że przestała to być jedynie kosmiczna technologia bądź eksperymentalna i stała się ona jednym z alternatywnych źródeł tzw. "zielonej" energii.
Powstały różne systemy wykorzystywania baterii ogniw słonecznych zarówno dla małych odbiorców jak i większych.
Wytworzony w ogniwie prąd elektryczny możemy wykorzystywać bezpośrednio do np. grzania wody (cwu, co), ładować akumulatory elektryczne lub zasobniki ciepła, poprzez inwerter zasilać "normalne" odbiorniki takie jak oświetlenie, telewizor, pompa, wentylator, itp. bądź wreszcie odsprzedawać do sieci energetycznej.
Każde z tych zastosowań wiąże się z odpowiednią technologią wykonania instalacji oraz kosztami wykonania i później eksploatacji.
Istotne jest to, że podobnie jak w przypadku paneli słonecznych przejmujących energię cieplną, płynącą ze słońca, tak i w tym przypadku jest to rozwiązanie ciche, niewymagające spełnienia dodatkowych, specjalnych warunków czy obwarowane przepisami.
Na dobrą sprawę panele fotowoltaiczne (baterie słoneczne) może sobie zainstalować nawet mieszkaniec bloku i obniżać koszty ogrzewania czy zużycie ciągle drożejącej energii elektrycznej.
Ogniwa fotowoltaiczne mogą być zamontowane na dachu, na elewacji, jako daszek przeciwsłoneczny lub na daszku przeciwsłonecznym, nad wejściem do domu, nad oknami jako rodzaj stałej markizy itd.
Czołowe firmy, które zajmują się produkcją ogniw fotowoltaicznych, oferują systemy ogniw słonecznych tak zaprojektowanych, że stanowią wręcz element architektonicznej dekoracji, wkomponowując się w całość projektu.
W przypadku odosobnionych siedlisk, pensjonatów, domków letniskowych itp. pozwalają przy odpowiednim zaprojektowaniu uzyskać autonomię zasilania w energię elektryczną. Odpowiednio dobrane baterie akumulatorów żelowych umożliwiają funkcjonowanie obiektu po zapadnięciu zmroku oraz w bardzo pochmurne dni.
Trzeba bowiem wiedzieć, że obecna technologia pozwala przy pomocy baterii słonecznych generować energię elektryczną nie tylko podczas letniego, słonecznego dnia ale również wtedy, gdy ludzkiemu oku wydaje się, że światła jest bardzo mało. Nawet w pochmurne dni, swiatło jest obecne w postaci rozproszonej, co również pozwala generować prąd elektryczny w ogniwach fotowoltaicznych.
Baterie fotowoltaiczne mogą również być alternatywą dla obszarów gdzie często dochodzi do zaników zasilania np. w wyniku opadów śniegu, powodzi, osunięć ziemii itd.
Ogniwa słoneczne mogą znaleźć również zastosowanie jako zasilanie rezerwowe, doładowując baterie akumulatorów żelowych podczas zaniku zasilania podstawowego, co znacznie wydłuża okres pracy ważnych urządzeń elektrycznych.

Jeśli Twoje urządzenia potrzebują fachowej pomocy, to skontaktuj się z nami.
O ile tylko istnieje techniczna możliwość rozwiązania Twojego problemu, to prawdopodobnie my ją znamy.
Posiadamy certyfikat F-gazowy w pełnym zakresie.

tel. 668-272-098

tanio@TanioGrzej.pl

Z A P R A S Z A M Y  !

Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz SMS`a i poprosisz o rozmowę - oddzwonimy na Twoją komórkę lub stacjonarny numer.   © 2011-2021 - TanioGrzej.pl

tanio@TanioGrzej.pl