www.TanioGrzej.pl
Pompy ciepła O nas Hybrydowa Pompa Ciepła Rekuperacja Solary Odzysk ciepła Fotowoltaika Cennik Sklep

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Strona Główna

tanio@TanioGrzej.plPortfolio Oferia

Portfolio Oferteo

www.Chlodniarz.pl

www.Panasonic.waw.pl

www.Neura.waw.pl

www.Dimplex.waw.pl

 
 
 

Hybrydowa Pompa Ciepła

Hybrydowa Pompa Ciepła to polska myśl techniczna. Jej konstrukcja i algorytmy sterujące pracą powodują, że jest to urządzenie o potężnej całorocznej efektywności energetycznej. Prawdopodobnie, bo nie przeanalizowaliśmy wszystkich istniejących na świecie seryjnych rozwiązań, jest to Pompa Ciepła o największej na świecie całorocznej efektywności energetycznej, wśród urządzeń seryjnie produkowanych czyli wg pewnego szablonu i powszechnie dostępnych. W niektórych zastosowaniach jej całoroczna efektywność energetyczna może być olbrzymia i nieporównywalna w ogóle ze standardowymi rozwiązaniami w kontekście kosztów inwestycyjnych. Należy również dodać, że jest to rozwiązanie techniczne, które "wyciska" z otoczenia energię cieplną z taką wydajnością, że chyba już tylko jakieś nowe odkrycie naukowe lub bardzo zaawansowana technologia może przez najbliższe dziesięciolecia czy nawet dłużej, "zdetronizować" ten wynalazek - Hybrydową Pompę Ciepła.
Hybrydowa Pompa Ciepła dla uzyskania swoich nominalnych, wysokich osiągów potrzebuje gruntowego wymiennika ciepła (poziomy, pionowy, wody gruntowe, powierzchniowe - co kto może) oraz drugiego, znacznie tańszego, powietrznego wymiennika ciepła. Odpowiednie połączenie i sterowanie przynosi niezwykle korzystne rezultaty energetyczne.
Jednak nasza Hybrydowa Pompa Ciepła może zostać zainstalowana z tylko jednym wymiennikiem; gruntowym lub powietrznym. Nie będzie wówczas uzyskiwać tak niesamowitych osiągów jak przy nominalnym wyposażeniu, ale jak najbardziej będzie dostarczać ciepło użytkowe. Pełne wyposażenie techniczne można uzupełnić w późniejszym terminie, rozkładając w czasie koszty inwestycyjne lub ze względów organizacyjnych by, nawet po kilku latach doprowadzić do nominalnego wyposażenia. Wówczas można w pełni cieszyć się bardzo wysoką, całoroczną efektywnością energetyczną naszej Hybrydowej Pompy Ciepła i swoimi niskimi rachunkami za energię.
Wynika z tego również taka sympatyczna cecha naszego wynalazku, że w razie awarii np. pompy glikolowej, czy rozszczelnienia kolektora gruntowego lub innych zakłóceniach w jego pracy, spokojnie można oczekiwać na naprawę a nasza Hybrydowa Pompa Ciepła i tak będzie grzała w tym czasie. Podobnie z awarią wymiennika powietrznego. Można powiedzieć, że w pewnym sensie mamy redundancję Dolnego Źródła ciepła.
A jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że nawet ci, którzy już mają zainstalowaną w swoich domach, hotelach, restauracjach, pensjonatach, warsztatach, szkołach, przedszkolach, gabinetach lekarskich, zakładach produkcyjnych itd., jakąś Pompę Ciepła, mogą skorzystać z naszego wynalazku i dzięki modernizacji (za drobną opłatą) przerobić swoją "starą" Pompę Ciepła na naszą nową Hybrydową Pompę Ciepła. Najkorzystniejsze do takich przeróbek modernizacyjnych nadają się oczywiście te instalacje, które mają już wykonane gruntowe wymienniki ciepła gdyż jest to w zasadzie najbardziej kosztowny komponent tej zabawki. Reszta elementów tej układanki i sterownik to tzw. "pikuś".
Kolejną, unikalną i zaskakującą (na pozór) cechą naszej Hybrydowej Pompy Ciepła jest możliwość, np. latem jednoczesnego chłodzenia pomieszczeń i niezależnego grzania (np. ciepłej wody użytkowej - CWU). Nasze urządzenie nie przerywa jednego procesu aby uruchomić drugi ani nie są one od siebie zależne. Hybrydowa Pompa Ciepła po prostu niezależnie uruchamia chłodzenie i grzanie, nie "lub" tylko właśnie "i", wtedy kiedy jest zapotrzebowanie na chłód i grzanie. Podnosi to oczywiście komfort użytkownikowi i co ważne nie odbywa się kosztem zmniejszenia całorocznej efektywności energetycznej a wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej ją poprawia :-)
Ponieważ nasze opracowanie jest świeże więc nie mamy jeszcze dopracowanych wszystkich modeli i w związku z tym skupiamy się głównie na realizacji zamówień pod konkretną instalację. W przygotowaniu są różne wersje, w różnych wykonaniach zarówno dla bardziej zasobnych kieszeni jak i dla linii ekonomicznej. Linia ekonomiczna nie oznacza utraty wysokich osiągów gdyż te wynikają z wynalazczej konstrukcji Hybrydowej Pompy Ciepła, a jedynie chodzi o estetykę, materiały konstrukcyjne, wykończeniowe, komfort użytkowania (np. cichsze wentylatory czy bardziej wygłuszona sprężarka) i tego typu podobne luksusy. Pewne ekstra dodatki jak np. elektroniczne zawory rozprężne czy sprężarki o płynnie regulowanej wydajności, faktycznie mogą dodatkowo podbić i tak już bardzo wysokie parametry, ale w swojej istocie linia ekonomiczna, parametrami i tak rozkłada "na łopatki" standardowy sprzęt (Pompy Ciepła). Jednocześnie można linię ekonomiczną, po kilku nawet latach, wzbogacić o płynną regulację wydajności sprężarki co wpłynie dodatkowo na poprawę całorocznej efektywności energetycznej. Tak więc można sobie skompletować nasze urządzenie na raty, zależnie od posiadanych funduszy.
Zapraszamy do składania zamówień z wyprzedzeniem a w razie pytań lub wątpliwości do składania zapytań poprzez e-mail lub telefonicznie.

Jeśli Twoje urządzenia potrzebują fachowej pomocy, to skontaktuj się z nami.
O ile tylko istnieje techniczna możliwość rozwiązania Twojego problemu, to prawdopodobnie my ją znamy.
Posiadamy Certyfikat F-gazowy w pełnym zakresie.

tel. 668-272-098

tanio@TanioGrzej.pl

Z A P R A S Z A M Y  !

Wystarczy, że zadzwonisz lub wyślesz SMS`a i poprosisz o rozmowę - oddzwonimy na Twoją komórkę lub stacjonarny numer.  


 © 2011-2021 - TanioGrzej.pl

tanio@TanioGrzej.pl